Dodaj do ulubionych
 
  Kasy przenośne
  ELZAB Jota
  ELZAB Mini
  Farex Perła
  Posnet Mobile EU
  Posnet Mobile
  Posnet Bingo HS EU
  Posnet Bingo
  Novitus Nano E
  Novitus Nano E Lex
  Novitus Nano E Med
  Novitus Bravo
Kasy średnie
Kasy systemowe
Kasy specjalizowane
Kasy fiskalne / ELZAB Mini

Kasa ELZAB Mini

Cechy użytkowe:

Mini bez minimalizmu
ELZAB Mini to mała i prosta w obsłudze kasa, idealna dla usługodawców i małych placówek handlowych. Małe wymiary i waga oraz dodatkowe wyposażenie zapewniają uniwersalność zastosowania kasy, która może pracować jako kasa stacjonarna i/lub przenośna. Kasa posiada udogodnienia funkcjonalne przygotowane z myślą o użytkownikach wystawiających powtarzające się w treści paragony. Ma ergonomiczny kształt. Dzięki wysokiej jakości materiałów użytych do wykonania obudowy oraz braku wystających elementów np. klawiszy, urządzenie łatwo utrzymać w czystości. Wykorzystane rozwiązania, mechanizmy i podzespoły gwarantują wysoką jakość i trwałość urządzenia przy zachowaniu niskiej ceny.

Wyposażenie dodatkowe:

- interfejs komputerowy waga ELZAB Prima
- zasilacz Prima-Mini
- akumulator zewnętrzny do kasy Mini
- zasilacz do akumulatora zewn. kasy Mini 15 V/ 1A ET
- zasilacz samochodowy do kasy Mini
- szuflada ELZAB Gamma A12, A22, B12
- kabel do szuflady typ Alfa
- torba na kasę

NAJWAŻNIEJSZE ATUTY KASY ELZAB MINI W PIGUŁCE

1. Oryginalny produkt ELZAB S.A.
2. Ergonomiczny kształt i atrakcyjny wygląd
3. Uniwersalność zastosowania: kasa stacjonarna i przenośna
4. Możliwość dostosowania sposobu prowadzenia sprzedaży do potrzeb klienta
5. Elastyczne definiowanie klawiszy
6. Zestaw cech funkcjonalnych i parametrów: - małe wymiary i waga, - współpraca z wagą i szufladą, - tryb sprzedaży ECR
7. Wyposażenie dodatkowe: torba, zewnętrzny akumulator
8. Obsługa wszystkich typowych zdarzeń występujących przy sprzedaży

Dane techniczne:

Typ

mała kasa rejestrująca

PLU     

511

Grupy towarów

16

Stawki VAT

7

Kasjerzy

5

Papier   

rolka papieru termicznego o szer. 28mm, dł. 30m [kod: 02607]

Wyświetlacz kasjera      

alfanumeryczny LCD, podświetlany, 2 x 16 znaków
Wyświetlacz klienta 7 segmentowy, 7 pozycji cyfrowych
Klawiatura 30 klawiszy, wielofunkcyjna z możliwością definiowania klawiszy
Opis towaru nazwa o długości do 16 znaków, jednostka miary, opakowanie zwrotne (maks. 64), towary wiązane (maks. 256 par), liczba miejsc po przecinku dla określania ilości, stawka VAT
Zasilanie - sieciowe, z wewnętrznego akumulatora
- z instalacji samochodowej 7,5V/max 0,5A
Waga 1,4 kg
Wymiary - głębokość: 195 mm
- szerokość: 205 mm
- wysokość: 77 mm

Przykłady zastosowania:

1. Handel
2. Usługi: rzemiosło, drobna wytwórczość
3. Obsługa imprez, sprzedaż biletów
4. Komunikacja
5. Parkingi oraz szeroko pojęta sprzedaż i usługi w terenie

PODZESPOŁY - NOWOCZESNOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ

Klawiatura
Klawiatura zbudowana jest z trwałych i niezawodnych przełączników. Posiada 30 klawiszy wielofunkcyjnych, pokrytych folią o bardzo wysokiej wytrzymałości. Poszczególne klawisze i moment przejścia pomiędzy nimi są wyczuwane przez kasjera dzięki ergonomicznym przetłoczeniom folii (bez angażowania wzroku).
Pod folią znajduje się, łatwo dostępna, wkładka papierowa z opisem klawiszy. Można ją wyjąć, opisać ręcznie lub zastąpić nowym wydrukiem, dostosowanym do potrzeb danej placówki (z dowolnej drukarki np. atramentowej, służy do tego specjalny program serwisowy).

Definiowanie klawiszy
Istnieje możliwość definiowania klawiszy - każdy klawisz może mieć nawet 4 znaczenia. Do klawisza można przypisać określone towary, formy płatności (gotówka, karta kredytowa, czek, bon) lub funkcje (kasjera lub kierownika, a nawet tak specyficzne jak wyłączenie kasy). Wówczas jedno naciśnięcie tak zaprogramowanego klawisza wywołuje: przypisany towar, płatność lub funkcję.
Można również zdefiniować klawisz szybkiej sprzedaży towaru tak, aby każde jego naciśnięcie powodowało od razu wydruk paragonu z jedną pozycją sprzedaży, zapłaconego gotówką. Kasjer może wtedy wystawiać paragony przy minimalnym zaangażowaniu uwagi. To doskonałe udogodnienie dla sprzedających np. bilety w środkach komunikacji, kinach, muzeach, na imprezach, a także dla wystawiających paragony na parkingach.

Wyświetlacze
Wyświetlacz kasjera jest alfanumeryczny (wyświetla znaki i cyfry, w dwóch rzędach po 16 znaków). Posiada podświetlenie, które ułatwia pracę kasjera przy słabym oświetleniu zewnętrznym.

Mechanizm drukujący
Kasa jest wyposażona w cichy i wytrzymały mechanizm drukujący firmy Citizen. Wykorzystuje wąskie i tanie rolki papierowe o szerokości 28 mm. Sposób druku paragonu ogranicza do minimum jego długość, zapewniając maksymalną oszczędność papieru. Istnieje możliwość ustawienia, jak na zdjęciu obok, minimalnego odstępu pomiędzy kolejnymi paragonami.

KOMFORT PRACY

Elastyczne tryby pracy
Sprzedaż może odbywać się w dwóch wariantach: w trybie komputerowym lub trybie ECR. Tryb komputerowy jest łatwiejszy do opanowania dla początkującego kasjera. Kasa podpowiada co należy zrobić w kolejnym kroku. Z kolei tryb ECR pozwala wprawnemu kasjerowi sprzedawać szybko i przy mniejszej liczbie naciśniętych klawiszy (przy czym nieistotna jest kolejność w jakiej wybierane są PLU, ilość towaru, cena). Tak więc sposób obsługi można elastycznie dobrać do umiejętności, potrzeb a przede wszystkim przyzwyczajeń kasjera.

Typowe zdarzenia
Kasa obsługuje wszystkie typowe operacje w trakcie sprzedaży:
możliwe jest udzielenie rabatu lub narzutu na poszczególne pozycje paragonu oraz rabatu na cały paragon.dostępne jest wprowadzenie ceny towaru w chwili sprzedaży (sprzedaż ze zmienną ceną).
w trakcie wystawiania paragonu można przeglądać i kasować pozycje sprzedaży.
kasa obsługuje sprzedaż i przyjmowanie opakowań zwrotnych.
dostępna jest sprzedaż wiązana, przydatna dla tych par towarów, które są zawsze sprzedawane razem.

Zasilanie, oszczędzanie energii
Kasa posiada wewnętrzny akumulator. Przy braku zasilania sieciowego, podświetlenie wyświetlacza kasjera oraz wyświetlacz klienta, zostają automatycznie wygaszone, jeśli przez 15 sekund nie są naciskane żadne klawisze (układ oszczędzania energii).

MOBILNOŚĆ

Zasilanie z samochodu
Kasa może być zasilana z instalacji samochodowej, służy do tego zasilacz samochodowy do kasy Mini.

Praca w terenie
Możliwość pracy na zewnątrz w doskonały sposób rozszerza zakres zastosowania kasy Mini. Do pracy w terenie kasę można wyposażyć w torbę i dodatkowy akumulator zewnętrzny wydłużający czas pracy.

KOMUNIKACJA Z INNYMI URZĄDZENIAMI

Z boku kasy znajdują się przyciski Wyłącz/włącz oraz złącza komunikacyjne. ELZAB Mini współpracuje z wagą lub komputerem PC oraz szufladą. Należy podkreślić bardzo dobrą współpracę kasy z wagą ELZAB Prima (należy skorzystać z zasilacza Prima-Mini). Do przechowywania pieniędzy polecamy szuflady z rodziny ELZAB Gamma (modele A12 lub A 22).