Dodaj do ulubionych
 
  Kasy przenośne
Kasy średnie
Kasy systemowe
Kasy specjalizowane
  ELZAB Mini E dla lekarzy
  ELZAB Mini E dla prawników
  Novitus Nano E Lex
  Novitus Nano E Med
Kasy fiskalne / Novitus Nano E Lex

Kasa Novitus Nano E Lex

Najnowsza przenośna kasa fiskalna Novitusa: małe wymiary - ogromne możliwości!

Cechy wyróżniające kasę NANO E:

- Niewielkie rozmiary i lekka konstrukcja
- Ergonomiczna obudowa z plastiku odpornego na uderzenia
- Możliwość pracy w trudnych warunkach atmosferycznych: wysokie i niskie temperatury
- Pierwsza w Polsce kasa przenośna z elektroniczną kopią wydruku
- Zapis elektronicznej kopii na karcie SD o dowolnej pojemności, dostępnej dla użytkownika
- Dostęp do danych zapisanych na karcie SD z poziomu kasy (z możliwością wydruku)
- Dostęp do danych zapisanych na karcie SD z komputera z możliwością ich przeglądania, raportowania kopiowania
- Dostarczony wraz z kasą program komputerowy do odczytu danych z karty SD z funkcją raportowania i wyszukiwania oraz do odczytu danych z pamięci fiskalnej z wykonaniem autoryzowanego raportu kresowego i miesięcznego fiskalnego
- Zaawansowane zarządzanie energią
- Bardzo wydajny wewnętrzny akumulator litowo-jonowy
- Możliwość wydrukowania nawet 2,5 tysiąca paragonów 30-to liniowych bez zasilania - zewnętrznego. Po pojawieniu się komunikatu o rozładowaniu akumulatora można wydrukować jeszcze do 300 paragonów
- Akumulator wewnętrzny wykonany w formie wymiennego pakietu
- Możliwość ładowania akumulatora zasilaczem poza kasą
- Alfanumeryczne LCD wyświetlacze dla kasjera i klienta, 2x16 znaków w kolorze niebieskim
- Podświetlana klawiatura swithowa, precyzyjnie działająca, pokryta silikonową nakładką zabezpieczającą przez zalaniem
- Klawiatura alfanumeryczna ułatwiająca obsługę i programowanie kasy oraz podawanie zakresów dat i numerów dla raportów okresowych
- Programowalne klawisze funkcyjne F1, F2, F3, F4.
- Złącza komunikacyjne RS232 oraz USB
- Współpraca z większością programów sprzedaży przy użyciu najpopularniejszego protokołu komunikacyjnego na rynku
- Praca ON-Line z komputerem, pojemność bufora 2000 pozycji
- Złącza komunikacyjne oraz karty SD zabezpieczone gumowymi zatyczkami zabezpieczającymi przed zabrudzeniem oraz wilgocią
- Specjalne miejsce na zamontowanie zewnętrznego moduły bluetooth do bezprzewodowej komunikacji z komputerem
- Nazwa towaru / usługi do 18 znaków
- Bardzo szybki wydruk
- Jeden mechanizm clamshell – bardzo łatwa i szybka wymiana papieru, brak konieczności wymiany kopii paragonu
- Rolka papieru do 30 mb (możliwość wydrukowania ok. 300 paragonów)
- Zaawansowany system oszczędzania papieru (brak niezadrukowanego papieru pomiędzy paragonami, zagęszczanie wydruku przy krótszych nazwach, raportach itp.)
- Papier szerokości 57 mm
- Wydruki potwierdzeń akceptacji kart płatniczych oraz zakupu pre-paidów

Więcej informacji urządzeniach fiskalnych dla prawników na stronie www.kasawkancelarii.pl

Dane techniczne:

Typ

stacjonarna

PLU     

3000

Grupy towarów

42

Stawki VAT

7

Kasjerzy

8
Opakowania 16
Ilość pozycji paragonowych w buforze 2000

Mechanizm drukujący

rodzaj termiczny, typu clamshell
typ Fujitsu FTP 628
szerokość papieru 57 mm

Wyświetlacz kasjera      

alfanumeryczny, podświetlany, niebieski LCD, 2 x 16 znaków
Wyświetlacz klienta alfanumeryczny, podświetlany, niebieski LCD, 2 x 16 znaków
Klawiatura rodzaj alfanumeryczna, switchowa, silikonowa, zabezpieczająca przed zalaniem
liczba klawiszy 23 w tym 4 funkcyjne
klawisze szybkiej sprzedaży 8 (4 w dwóch poziomach) + 10 w trybie "szybka sprzedaż"
Gniazda - złącza komunikacyjne 1 x RS232, 1 x USB
- współpraca z urządzeniami komputer, czytnik, waga, modem, terminal EFT, moduł Bluetooth
- sterowanie szufladą aktywną
Zasilanie

- z sieci 230 V, zasilacz zewnętrzny
- awaryjne wbudowany akumulator 7.2V, 2Ah

Waga 0,65 kg
Wymiary szerokość/wysokość/głębokość 94 x 58 x 229 mm

Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana dla osób prowadzących działalność prawniczą.
Pomimo niewielkich rozmiarów jej możliwości są ogromne.
Jest to pierwsza w Polsce przenośna kasa fiskalna realizująca zapis kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. Zastosowanie elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia, paragony drukowane są na jednym, szerokim papierze (rolka papieru do 30mb) bez równoczesnego zadrukowywania drugiej rolki papieru kopią. Rolki kopii wydruków użytkownik musiał przechowywać przez kilka lat, co zajmuje sporo miejsca a czytelność rolek po kilku miesiącach była znikoma. W tej kasie kopia wydruku zapisywana jest w sposób elektroniczny na niewielkiej karcie SD (jak w aparatach fotograficznych). Jedna karta może wystarczyć nawet na kilka lat pracy kasy. Karta o pojemności 2GB może pomieścić ponad milion paragonów 30-to liniowych (7,5mln linii wydruku). Dane kopii zapisanych na karcie są dostępne dla użytkownika. Można je wydrukować bezpośrednio na kasie, lub odczytać w standardowym komputerze PC. Z danych tych na komputerze można sporządzać żądane raporty. Dzięki elektronicznej kopii zakładanie i wymiana papieru w mechanizmie drukującym jest znacznie prostsze, niż w dotychczasowych urządzeniach. Dodatkowo zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że ta operacja jest dziecinnie prosta, odbywa się na zasadzie: "wrzuć i pracuj". Zalety tego rozwiązania doceni każdy użytkownik, a szczególnie wykorzystujący kasę do pracy przenośnej.
Ten wysokiej jakości mechanizm drukujące, znanej firmy Fujitsu, bardzo szybko i cicho drukuje paragony oraz niezbędne raporty. Program pracy kasy inteligentnie zarządza "zagęszczaniem" wszystkich wydruków, maksymalnie oszczędzając papier, nie pozostawiając niezadrukowanych powierzchni pomiędzy wydrukami.
Kasa wyposażona jest w dwa niebieskie wyświetlacze alfanumeryczne, które w dwóch liniach po 16 znaków dokładnie informują obsługującego o pracy kasy, ułatwiając mu programowanie i rejestrację usług, a pacjenta o rejestrowanych w kasie nazwach usług, cenach oraz wartościach honorariów za wykonaną usługę.
Alfanumeryczna klawiatura kasy ułatwia obsługę, programowanie oraz wykonywanie raportów. Pięknie podświetlana, kolorowa klawiatura kasy z naniesionymi przejrzystymi informacjami oparta jest na bardzo precyzyjnie działających swithach, dzięki czemu obsługa klawiatury jest bardzo łatwa i przyjemna. Wierzchnia część klawiatury wykonana jest z silikonu, dokładnie dopasowana do obudowy kasy, co zabezpiecza wewnętrzną elektronikę przed zanieczyszczeniami lub przypadkowym zalaniem. Klawiatura wyposażona jest w 4 klawisze funkcyjne F1 – F4, które mogą być oprogramowane jako klawisze sprzedaży bezpośredniej lub skróty do poszczególnych funkcji kasy (konkretnego raportu, programowania itp.).

Kasa może komunikować się z komputerem poprzez nowoczesne złącze USB lub tradycyjne RS232 za pomocą najbardziej popularnego protokołu komunikacyjnego w Polsce. Dodatkowo do kasy można podłączyć terminal płatniczy lub pinpad. Nazwa usług drukowanych na paragonie może mieć do 18 znaków alfanumerycznych. Oprócz samych nazw usług można wydrukować dodatkowy opis wykonanej usługi.

W spodzie kasy zaprojektowano specjalne miejsce z dostępnym wewnętrznym złączem komunikacyjnym na zamontowanie dodatkowego modułu bluetooth do bezprzewodowej komunikacji kasy z komputerem (tak, jak komunikują się telefony komórkowe między sobą lub komputerem). Po jego zainstalowaniu można korzystać z przenośnej pracy kasy komunikując się z komputerem bez dodatkowych przewodów połączeniowych.

Bardzo ważne w urządzeniu przenośnym jest jego zasilanie akumulatorowe. W kasie NANO E zostało to specjalnie zaprojektowane tak, aby mogła bez zasilania zewnętrznego wydrukować nawet 2,5 tysiąca paragonów 30-to liniowych, co pozwala nawet na kilkudniową pracę bez zasilania zewnętrznego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu procesora i podzespołów, które w bardzo zaawansowany sposób zarządzają oszczędzaniem energii, "usypiając" poszczególne elementy, które akurat w danej chwili nie są używane, oraz akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2Ah. Po pojawieniu się komunikatu informującego o konieczności naładowania akumulatora można jeszcze wydrukować do 300 paragonów. O stanie ładowania akumulatora użytkownik informowany jest czerwonym kolorem kontrolki a o naładowaniu zielonym. Dodatkowo akumulator kasy jest wykonany w formie pakietu (jak np. w kamerach), który można odpiąć od kasy i ładować z zasilacza poza kasą, w tym czasie pracując na zapasowym akumulatorze.

Znajdujące się w przedniej ściance kasy złącze karty SD (elektronicznej kopii) zakryte jest plastikową zakrywką, zabezpieczającą przed zanieczyszczeniem lub zalaniem tego złącza. Również boczne złącza komunikacyjne można zakryć podobną zaślepką w czasie, gdy nie są do nich podłączone przewody.

Jako dodatkowe akcesoria do kasy można dokupić specjalne paski i uchwyty do pracy przenośnej, zakładane na rękę, na ramie lub do paska spodni.

Z funkcji programowych kasy warto zwrócić uwagę na niespotykane w tej klasie urządzeń: komunikację ON-Line z komputerem, bufor paragonów.