Dodaj do ulubionych
 
  Kasy przenośne
Kasy średnie
  Elemis MEGAsuper
  Farex Bursztyn
  Farex Szafir
  Posnet Neo Standard
  Posnet Neo Plus
  Novitus Mała
  Novitus Mała Plus
  Novitus Mała Plus E
  Novitus Figaro II+
  Novitus Soleo
  Novitus Soleo Plus
  Novitus Soleo Plus E
Kasy systemowe
Kasy specjalizowane
Kasy fiskalne / Novitus Soleo Plus E

Kasa Novitus Soleo Plus E

Kasa fiskalna Soleo Plus E to rozbudowana wersja kasy Soleo E, doposażona w funkcjonalność spotykaną jedynie w najdroższych kasach systemowych. Jest to najnowsza technologia dedykowana dla bardzo wymagających, małych i średnich punktów sprzedaży, realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych, wg wytycznych Rozporządzenia MF z dnia 28 listopada 2008 r. Nowoczesne wzornictwo, sprawdzona, poparta wieloletnim doświadczeniem ergonomia, oraz najwyższa jakość zastosowanych podzespołów sprawią, że zarówno początkujący jak i wieloletni użytkownik kas fiskalnych znajdzie w nich wszystko to, czego obecnie można wymagać od nowoczesnych urządzeń fiskalnych.

Czytnik karty SD, na której rejestrowana jest elektroniczna kopia wydruków znajduje się pod pokrywą mechanizmu drukującego a sama karta jest dostępna dla użytkownika. Na karcie tej w chwili wykonywania raportu dobowego (po wcześniejszej weryfikacji poprawności zapisanych na niej uprzednio danych) zapisywane są otwartym tekstem dane wydrukowanych paragonów. Dane te mogą zostać w całości lub wybiórczo wydrukowane na życzenie obsługi na mechanizmie drukującym drukarki fiskalnej, lub być przeglądane i obrabiane w standardowym komputerze PC. Każdy zapis na karcie SD opatrzony jest elektronicznym podpisem, który zapisywany jest również każdorazowo do pamięci fiskalnej i podlega weryfikacji podczas kolejnych zapisów. Czytnik kart SD jest zasłonięty specjalną nakładką, którą za pomocą wkrętu można przytwierdzić do obudowy drukarki. Gniazdo śrubki pozwala na założenie własnej plomby (np. z modeliny) – zabezpieczenie przed kradzieżą, lub nieautoryzowanym wyjęciem przez kasjera. W komplecie z kasą znajduje się karta o pojemności 2GB, na której można zarchiwizować około miliona paragonów 30-to liniowych (sprzedaż ok. 7-8 pozycji)

Kasy Soleo Plus E wspierają akceptację płatności kartami płatniczymi wykorzystując komunikację z terminalami płatniczymi lub z Pin-padem - to najnowszy i najtańszy sposób akceptacji kart, gdyż do wydruków potwierdzeń płatności wykorzystuje się drukarkę kasy. Dzięki dużej ilości złącz komunikacyjnych kasa może równocześnie współpracować nawet z sześcioma urządzeniami zewnętrznymi typu: komputer, wagi elektroniczne, skanery, terminal płatniczy, Pin-pad, modem PSTN lub GSM, drukarka zamówień (kuchenna).
Kasa Soleo Plus E wyróżnia się największa bazą towarową w tym segmencie kas, współpracuje z komputerem w trybie On-line, posiada dużą ilość złącz komunikacyjnych w tym złącze USB, umożliwia równoczesną współpracę z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, posiada dodatkową klawiaturę szybkiej sprzedaży, obsługuje protokoły FTP, PPP, TCP/IP, umożliwia korzystanie z kart rabatowych z kodem kreskowym, prowadzenie stanów magazynowych. Ponadto w kasie można znaleźć wiele innych funkcji pozwalających na stworzenie systemu obsługi sprzedaży spotykanego w najbardziej zaawansowanych technologicznie marketach i sieciach handlowych.

W Soleo E i Soleo Plus E zastosowano szybki, dobrej jakości mechanizm drukujący umożliwiające bardzo łatwy sposób wymiany papieru ("wrzuć i pracuj"). Czytelne wyświetlacze oraz intuicyjna klawiatura ułatwią codzienną pracę obsługującym, a duża liczba klawiszy szybkiej sprzedaży oraz funkcyjnych do oprogramowania, pozwolą skonfigurować kasę według preferencji każdego użytkownika.

Kasa umożliwia ustalenie waluty głównej, w jakiej prowadzona jest sprzedaż, możliwość jej zmiany z wyprzedzeniem na inną (zmiana waluty) oraz informacyjnego drukowania przeliczenia wartości paragonu z waluty głównej na dowolną walutę pod paragonem fiskalnym wraz z przelicznikiem i wydaną resztą.

Cechy wyróżniające kasę Soleo Plus E:

- Rejestracja elektronicznej kopii paragonu na karcie SD
- Graficzne wyświetlacze obsługi i klienta z możliwością wyboru wielkości wyświetlanych znaków
- Duża baza towarów: 12 000 + 1 000 kodów dowiązanych;
- Możliwość zaprogramowania wielokrotności towaru wraz z kodem dowiązanym
- Możliwość ustalenia waluty głównej kasy (np. EUR, USD, itp) - wielowalutowość
- Możliwość używania kodu porządkowego (2 kody na towar)
- Bufor On-line 10 000 pozycji sprzedaży - jak w najlepszych kasach systemowych
- Identyfikacja 20 kasjerów;
- Baza 15 sprzedawców którzy ustalają/organizują sprzedaż z klientem
- 8 wbudowanych stałych form płatności oraz dodatkowe 4 w pełni definiowalne
- 108 programowalnych klawiszy kodów lub funkcji (27 klawiszy x 4 poziomy)
- Szerokość papieru 57 mm, 48 znaków w wierszu, prędkość druku 14 linii tekstu/s. (5,51 cm/s.)
- Obsługiwane urządzenia: waga, skaner, PC, modem, terminal EFT, PC2, porty pomocnicze, monitor wydruku, drukarka zamówień.
- Wielowalutowość, Obsługa waluty Euro
- Wyszukiwanie towaru po nazwie i możliwość wyboru towaru z definiowalnych list
- Łączność sieciowa poprzez modem i protokoły PPP i TCP/IP. Obsługa komunikacji FTP może odbywać się automatycznie wg ustalonego harmonogramu bez wymagania interakcji z użytkownikiem – pobieranie plików programujących z serwera FTP
- Wydruki niefiskalne dla aplikacji PC2, terminali/pinpadów płatniczych, wydruków zamówień na zaplecze
- Obsługa prostych zamówień przesyłanych przez FTP
- Obsługa wysyłanie i odbierania prostych informacji tekstowych transmitowanych przez protokół FTP.
- Funkcja monitora wydruku – transmisja wydruków drukowanych przez kasę przez port szeregowy RS232 np. do systemów wizyjnego nadzoru pracy kasjerów.
- Obsługa kart rabatowych z kodem kreskowym
- Funkcja sprawdzarki ceny
- Funkcja inwentaryzacji
- Funkcja przeceny towarów

Dane techniczne:

Typ

jednostanowiskowa z elektroniczna kopią paragonu

PLU     

12000
Liczba kodów dowiązanych 1000

Grupy towarów

64

Stawki VAT

7

Kasjerzy

20 + 15 sprzedawców
Opakowania 64
Ilość pozycji w buforze 10000

Mechanizm drukujący

- termiczny
- typ FUJITSU FTP 628
- szerokość papieru 58 mm

Wyświetlacz kasjera      

132 x 32 pixele - do 4 linii tekstu, niebieski, podświetlany
Wyświetlacz klienta 132 x 32 pixele - do 4 linii tekstu, niebieski, podświetlany, podnoszony, obrotowy
Klawiatura - rodzaj alfanumeryczna
- liczba klawiszy 24 + 27
- klawisze szybkiej sprzedaży 4 x 27
Gniazda - złącza komunikacyjne 5 x RS232, 1 x USB dwukanałowe
- współpraca z urządzeniami: komputer, czytnik, waga, terminal EFT, modem, drukarka zamówień, serwer wydruku
- sterowanie szufladą, 12 V
Zasilanie

- z sieci 230 V, zasilacz zewnętrzny 15V, 1A
- awaryjne wbudowany akumulator 12V, 2,1 Ah

Waga 2,75 kg
Wymiary szerokość/wysokość/głębokość 300 x 120 x 300 mm