Dodaj do ulubionych
 
  Kasy przenośne
Kasy średnie
Kasy systemowe
  ELZAB Alfa
  ELZAB Delta
  ELZAB Omega
  Posnet Combo L
  Posnet Combo XL
  Novitus PS3000
  Novitus PS3000 Plus
  Novitus PS3000 Net
  Novitus Mini POS E
Kasy specjalizowane
Kasy fiskalne / Novitus Mini POS E

Kasa Novitus Mini POS E

Mini POS E to zupełna nowość na rynku urządzeń fiskalnych. Funkcjonalność nowoczesnej drukarki fiskalnej połączona z komputerem przenośnym PDA zamknięta w zwartej obudowie standardowej kasy fiskalnej. Urządzenie to wypełnia lukę pomiędzy standardowymi – nawet najbardziej zaawansowanymi technologicznie i programowo – kasami systemowymi a zestawami PC POS z zewnętrzną drukarką fiskalną.
Kasa zawiera w sobie moduł drukarki fiskalnej, moduł komputera klasy palmtop (PDA), kolorowy monitor LCD 5.7" i system operacyjny Windows® CE.Net 5.0. Urządzenie wyposażone jest w standardową podstawową aplikację sprzedaży, umożliwia komunikację sieciową, szeregową i modemową, interfejsy: USB Host i RS232 także z zasilaniem.

Kasa Mini POS realizuje zapis kopii wydruków na Elektronicznym Nośniku Danych (w postaci karty SD) zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Finansów z 28 listopada 2008 w sprawie warunków technicznych którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące.

Mimo, że z wyglądu jest bardzo podobna do zwykłych kas systemowych, to funkcjonalnością i możliwościami przewyższa wszystkie dostępne obecnie standardowe kasy systemowe. Pojemności baz danych tej kasy ograniczone są tylko poprzez zamontowaną pamięć FLASH, która może być rozszerzona poprzez montaż popularnych kart pamięci typu SD.
Aplikacje sprzedaży instalowane w tej kasie nie podlegają homologacji Ministerstwa Finansów i mogą być tym samym swobodnie rozwijane i szybciej dostępne na rynku niż to jest w przypadku standardowych kas fiskalnych. Kasy Mini POS E podłączone do Internetu mają możliwość automatycznej aktualizacji oprogramowania aplikacyjnego modułu komputerowego.
Akumulator kasy zapewnia także pracę modułu komputerowego w przypadku braku zasilania sieciowego, więc kasa nie wymaga dodatkowego zasilacza UPS.
Dzięki zastosowaniu mechanizmu drukującego o szerokości 57 mm kasa Mini POS pozwala na drukowanie faktur VAT bezpośrednio na swoim mechanizmie drukującym.

Kasa Mini POS umożliwia ustalenie waluty głównej, w jakiej prowadzona jest sprzedaż, możliwość jej zmiany z wyprzedzeniem na inną (zmiana waluty) oraz informacyjnego drukowania przeliczenia wartości paragonu z waluty głównej na dowolną walutę pod paragonem fiskalnym wraz z przelicznikiem i wydaną resztą.
Czytnik karty SD, na której rejestrowana jest elektroniczna kopia wydruków znajduje się pod pokrywą mechanizmu drukującego a sama karta jest dostępna dla użytkownika. Na karcie tej w chwili wykonywania raportu dobowego (po wcześniejszej weryfikacji poprawności zapisanych na niej uprzednio danych) zapisywane są otwartym tekstem dane wydrukowanych paragonów. Dane te mogą zostać w całości lub wybiórczo wydrukowane na życzenie obsługi na mechanizmie drukującym kasy fiskalnej, lub być przeglądane i obrabiane w standardowym komputerze PC. Każdy zapis na karcie SD opatrzony jest elektronicznym podpisem, który zapisywany jest również każdorazowo do pamięci fiskalnej i podlega weryfikacji podczas kolejnych zapisów. Czytnik kart SD jest zasłonięty specjalną nakładką, którą za pomocą wkrętu można przytwierdzić do obudowy drukarki. Gniazdo śrubki pozwala na założenie własnej plomby (np. z modeliny) – zabezpieczenie przed kradzieżą, lub nieautoryzowanym wyjęciem przez kasjera.

Główne zalety kasy Mini POS E:

- Kopia wydruków rejestrowana na karcie SD
- Praktycznie dowolne rozmiary baz danych ograniczone tylko rozmiarem pamięci która może być rozszerzona przy użyciu kart SD
- Łatwe zarządzanie bazą towarową, takie jak w systemach z drukarką fiskalną czyli brak wydruków zmian bazy towarowej takich jak programowanie, usuwanie, zmiany nazwy towaru.
- Pełna trwała historia wystawionych paragonów i operacji kasjera. Możliwość generowania raportów statystycznych za wybrany okres czasu. Możliwość robienia kopii zapasowej bazy danych na pamięciach USB Pendrive
- Wygodna praca na kolorowym wyświetlaczu LCD TFT w graficznym interfejsie użytkownika z wbudowanym systemem pomocy.
- Kasa w pełni on-line – żadne operacje na kasie i w paragonie nie blokują transmisji, zmian w bazie towarowej czy też przesyłania raportów.
- Pełna obsługa protokołów sieciowych przez kartę sieciową lub modemy, funkcjonalność FTPManager – zdalne programowanie i raporty przy użyciu serwera FTP, przeglądarka Microsoft Pocket Internet Explorer i program do obsługi poczty elektronicznej
- Kompatybilność protokołu komunikacji z PC z kasami PS3000.
- Aplikacja sprzedaży jest stale rozwijana o nowe funkcje i może być aktualizowana zdalnie lub przy użyciu pamięci USB Pendrive.

Dane techniczne:

Typ

systemowa z elektroniczną kopią paragonu
Lliczba kodów dowiązanych dowolna, zależna od aplikacji na PDA

PLU     

150000

Grupy towarów

dowolna, zależna od aplikacji na PDA

Stawki VAT

7

Kasjerzy

dowolna, zależna od aplikacji na PDA
Opakowania dowolna, zależna od aplikacji na PDA
Ilość pozycji paragonowych w buforze 2000

Mechanizm drukujący

rodzaj drukarka termiczna
typ CITIZEN LT286
szerokość papieru 57 mm

Wyświetlacz kasjera      

Monitor LCD TFT 5,7" 320x240, kolorowy, podświetlany o wysokiej jasności i kontraście
Wyświetlacz klienta alfanumeryczny, podświetlany LCD 2 x 16 znaków, niebieski
Klawiatura rodzaj alfanumeryczna
liczba klawiszy 39 + 30
klawisze szybkiej sprzedaży 4 x 27
Gniazda złącza komunikacyjne Ethernet 10/100MBit, 2xUSB Host, 4xRS232, iButton, Audio
współpraca z urządzeniami Komputer, mysz komputerowa (lub inne urządzenie wskazujące), pamięci FLASH typu pendrive, stacje dyskietek, czytniki / nagrywarki CD-DVD, drukarki zewnętrzne z portem USB i obsługą języka PCL 4 lub nowszego, skaner, waga, modem, EFT, pinpad i inne
sterowanie szufladą TAK, 24V - szuflada w komplecie
Zasilanie

- z sieci 230V / 28V 1,5A
- awaryjne 2 x 1,2Ah

Waga 4 kg
Wymiary szerokość/wysokość/głębokość 330 x 215 x 320 mm