Dodaj do ulubionych
 
  Kasy przenośne
Kasy średnie
Kasy systemowe
  ELZAB Alfa
  ELZAB Delta
  ELZAB Omega
  Posnet Combo L
  Posnet Combo XL
  Novitus PS3000
  Novitus PS3000 Plus
  Novitus PS3000 Net
  Novitus Mini POS E
Kasy specjalizowane
Kasy fiskalne / ELZAB Delta

Kasa ELZAB Delta

Cechy użytkowe:

Kasy ELZAB Delta i ELZAB Delta LUX dostępne są w następujących opcjach:
10 239 lub 20 479 PLU (towarów), bez lub z interfejsem terminala płatniczego. Kasy te mogą pracować jako niezależne stanowisko kasowe lub w sieci wielostanowiskowej kontrolowanej przez komputer.

Kasy ELZAB Delta i ELZAB Delta LUX szczególnie polecane są do średnich i dużych placówek handlowych i usługowych, jak również dla klientów planujących rozbudowę stanowisk sprzedaży i ich integrację w sieć kontrolowaną przez komputer.

Konstrukcja kasy odpowiada najwyższym standardom ergonomii i funkcjonalności, co gwarantuje niezawodne działanie i łatwą obsługę. Komunikacja kasy z komputerem odbywa się w tle, bez przerywania pracy kasjera. Dzięki temu aktualizacja stanów magazynowych wykonywana jest na bieżąco. Kasa umożliwia udzielanie rabatu i narzutu na pozycje oraz rabatu na cały paragon. Stosując modem kasowy można kontrolować i zarządzać pracą kasy z odległego miejsca np. z biura lub z domu (bez stosowania komputera w placówce). Kasy obsługują karty rabatowe z kodem kreskowym lub, za pomocą czytnika, elektroniczne karty rabatowe. Karty rabatowe z kodem kreskowym to proste i tanie rozwiązanie, które może być stosowane nawet w niewielkich sklepach, pozwalające przekonać klienta do częstszego robienia zakupów w danym sklepie.
Prowadząc sprzedaż towar można wybrać za pomocą: numeru (PLU) w bazie towarowej,
nazwy, kodu kreskowego, jednego ze zdefiniowanych klawiszy (maks. 94 pozycje). Można również sprzedać towar zakodowany z "otwartą ceną" oraz prowadzić sprzedaż wiązaną do 256 par towarów, a także prowadzić obrót do 64 opakowań zwrotnych.

Do kasy podłącza się bezpośrednio wagę ELZAB Prima, a używając rozgałęźnika do czterech wag ELZAB Prima lub też inne wagi dostępne na rynku. Dostępna jest funkcja doważania towarów używając wagi ELZAB Prima.

Kasjer przed zamknięciem paragonu może przeglądać na wyświetlaczu kasjera i usuwać pozycje paragonowe. Może również udzielać rabatów i narzutów na poszczególne pozycje i na cały paragon przy użyciu zdefiniowanych klawiszy na narzuty i rabaty (9 klawiszy).

Na paragonie mogą być drukowane kody kreskowe towaru (numery) pod każdą pozycją paragonu. Możliwe jest zdefiniowanie dodatkowych kodów kreskowych. Dla wersji 10 239 PLU jest to 3300 dodatkowych kodów, a dla wersji 20 479 PLU aż 4670

Kasa przyjmuje zapłatę gotówką lub 3 innymi definiowalnymi rodzajami płatności, w tym przy użyciu kart płatniczych. Przy płaceniu bonami towarowymi kasa uniemożliwia zakup za kwotę niższą aniżeli wartość bonu.

Kasa sygnalizuje przekroczenie ustalonej kwoty na paragonie, jak również przekroczenie określonej ilości gotówki w szufladzie.

Klucze kasjera i kierownika oraz hasła zapewniają pełne bezpieczeństwo operacji a jednocześnie upraszczają dostęp do funkcji kasjera, kierownika i serwisanta. Funkcja "sprzedawcy" pozwala oprócz kasjerów rozliczać inne osoby pracujące w sklepie.

Kasa może wydrukować pełne raporty sprzedaży, rozliczenia kasjerów, raporty opakowań zwrotnych, a także raporty finansowe (niefiskalne): kasjerów i sprzedawców. Szczególnie oszczędnie rozwiązane jest drukowanie raportów zmian w bazie towarowej (możliwość wydruku tylko na kopii).

Dane techniczne:

Typ

systemowa kasa rejestrująca

PLU     

10 239 lub 20 479

Grupy towarów

99

Stawki VAT

7

Kasjerzy

30
Ilość pozycji paragonowych w buforze 4096

Mechanizm drukujący

ELZAB Delta - mechanizm 9-igłowy, papier o szerokości 76 mm z kopią, 40 znaków w wierszu, prędkość druku 3 linie/ sek.
Gwarancja 5 lat na igłowe mechanizmy drukujące dla używających oryginalne materiały ksploatacyjne.

Wyświetlacz kasjera      

alfanumeryczny LCD, podświetlany, 2 x 24 znakii
Wyświetlacz klienta diodowy LED, 9-cyfrowy z wyświetlanymi napisami "RAZEM", "RESZTA
Klawiatura dzielona,30 klawiszy cyfrowych i funkcyjnych,
50 klawiszy alfanumerycznych z polskimi znakami
Gniazda - komunikacji z PC (RS 232)
- szuflady na pieniądze typu RJ oraz MINI JACK
- czytnika kodów kreskowych (mini DIN6)
- wagi elektronicznej (RS 232)
- czytnika kart rabatowych
- terminala kart płatniczych (opcja)
Opis towaru nazwa o długości do 18 znaków, jednostka miary, kod kreskowy, dodatkowy kod kreskowy (maks. 4760), opakowanie zwrotne (maks. 64), towary związane (maks. 256 par), liczba miejsc po przecinku dla określania ilości, stawka VAT
Zasilanie - sieciowe
- z akumulatora wewnętrznego (2,3 Ah/ 12 V)
Waga 6,1 kg
Wymiary - głębokość 407 mm
- szerokość 385 mm
- wysokość 135 mm
Wyposażenie dodatkowe - waga ELZAB Prima
- rozdzielacz wag ELZAB Prima(umożliwia podłączenie do 4 wag Prima)
- czytnik kodów kreskowych
- szuflada na pieniądze ELZAB Gamma
- modem kasowy
- czytnik kart rabatowych
- nakładka ochronna na klawiaturę